نحوه عملکرد ریموت کنترل GHP

بازگشت به اخبار و مقالات
ریموت کنترل

 

یونیت داخلی و ریموت کنترل :

سیستم با دریافت اطلاعات از ریموت کنترل ( مصرف کننده ) شروع به کار میکند . اطلاعات درخواستی مصرف کننده شامل موارد ذیل خواهد بود :

  1. نوع کارکرد سیستم : شامل حالتهای سرمایش ، گرمایش ، رطوبت گیری ، فقط فن و حالت تشخیص اتوماتیک .
  2. دمای درخواستی ( set point ) : دمائی که مصرف کننده برای محیط می خواهد ( فقط در حالتهای سرمایش و گرمایش و رطوبت گیری این دما از مصرف کننده خواسته خواهد شد . در حالت فقط فن نیازی به کارکرد یونیت بیرونی نیست و صرفاً فن یونیت داخلی جهت گردش هوای اطاق و تصفیه هوا فعال خواهد بود . در حالت تشخیص اتوماتیک عملکرد ، دمای مطلوب بین 25 الی 27 درجه سانتیگراد تنظیم خواهد شد .)
  3. دور فن ایندور : الکتروموتور فن ایندور دارای سه سرعت متفاوت میباشد که مصرف کننده مجاز به انتخاب یکی از حالتهای کم ، متوسط ، زیاد و یا انتخاب اتوماتیک دور فن میباشد .( در حالت انتخاب اتوماتیک دور فن ، سیستم با توجه به نوع کارکرد و دماهای هوای ورودی و خروجی و دمای لوله های ورودی و خروجی دور متناسب را انتخاب خواهد کرد . این حالت در کارکرد فقط فن غیر فعال میباشد . )
  4. حالت و زاویه دریچه خروج هوا : هوای تهویه شده در یونیت داخلی میبایستی به نحو مطلوبی توزیع گردد . این کار در دو جهت عمودی ( بالا و پائین با استفاده از دریچه افقی) و افقی ( چپ و راست با استفاده از دریچه عمودی) انجام میگیرد . معمولاً در یونیتهای داخلی طرح جدید و به جهت ساده و ارزان کردن سیستم ، تنظیم جهت افقی بطور دستی و تنظیم جهت عمودی با ریموت کنترل انجام میگیرد . این عمل با استفاده از یک استپ موتور انجام میگیرد و مصرف کننده میتواند حالت فعال بودن دائم استپ موتور ( حرکت متناوب دریچه افقی خروج هوا جهت تنظیم جهت عمودی هوای خروجی ) و یا توقف استپ موتور در یک زاویه دلخواه را انتخاب نماید .
  5. زمان خاموش یا روشن شدن اتوماتیک سیستم با استفاده از تایمر .

 

ریموت کنترل

ریموت کنترل پس از دریافت اطلاعات فوق از مصرف کننده این اطلاعات را به یونیت داخلی منتقل مینماید . این انتقال میتواند به دو صورت با سیم ( با استفاده از دو رشته سیم رابط که ضمن انتقال اطلاعات بین یونیت داخلی و ریموت کنترل ، معمولاً برق مورد نیاز ریموت کنترل را نیز از یونیت داخلی به ریموت کنترل منتقل میکند ) و یا بدون سیم انجام گیرد ( در حالت بدون سیم انرژی ریموت کنترل با استفاده از دو عدد باتری قلمی 1.5 ولت تامین میگردد ) . و معمولاً یک عدد نشانگر LCD یا VFD دیواری جهت نشان دادن اطلاعات ارسالی از یونیت داخلی و بیرونی جهت نمایش که معمولاً کدهای خطا و برخی اطلاعات هشدار دهنده میباشند مورد استفاده قرار میگیرد . معمولاً در سیستمهای تک پنل ( یک عدد یونیت داخلی ) این نشانگر بر روی یونیت داخلی تعبیه میگردد و در سیستمهای مولتی پنل ( چند عدد یونیت داخلی با یک یونیت بیرونی ) که سیستم ما ( GHP ) نیز از این نوع سیستمها میباشد این نشانگر به طور مجزا طراحی و بر روی دیوار نصب میگردد .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به اخبار و مقالات